1. Įvadas apie satsango naudą
Satsangas yra svarbus dvasinės praktikos aspektas siekiančiojo dvasinėje kelionėje (siekiančiojo dvasinė kelionė). Tai ypač aktualu dvasinės kelionės pradžioje, kai dvasingumas dar nėra neatsiejama gyvenimo dalis. Labiau patyrusiems siekiantiesiams dalyvavimas satsange yra galimybė tarnauti Dievui ir bendraminčiams dalintis savo patirtimi ir puoselėti kitų siekiančiųjų dvasinę praktiką.
Pateikiame keletą siekiančiųjų patirčių apie tai, kaip jiems padėjo lankymasis satsange.
Netrukus po to, kai ištekėjau, atvykau į JAV. Tai įvyko praėjus vos mėnesiui po to, kai pradėjau dvasinę praktiką – kartoti Dievo vardą. Atvykusi į JAV bandžiau kartoti Dievo vardą ir įtraukti į savo gyvenimą dvasinę praktiką, tačiau man nesisekė. Taigi beveik metus dvasinės praktikos dariau nedaug. Tik pradėjusi lankyti satsangus vėl pradėjau reguliariai kartoti Dievo vardą ir ėmiau įgyvendinti visus savo dvasinės pažangos planus.- SK, JAV.
2. Klausimų apie dvasingumą paaiškinimas
Kai siekiantysis studijuoja dvasingumo mokslą, jis gali susidurti su naujomis gyvenimo sąvokomis ir žiniomis. Dėl šių naujų sąvokų siekiančiajam gali kilti klausimų, pavyzdžiui: “Kaip praktiškai įgyvendinti šį dvasinį principą?” arba “Kaip įveikti kliūtį, su kuria susiduriu dvasinėje praktikoje?”. Tokio pobūdžio klausimai yra visiškai natūralūs studijuojantiems dvasingumą, todėl svarbu laiku atsakyti į tokius klausimus ar abejones, kad dvasinė praktika galėtų netrukdomai tęstis.
Kai satsangą veda siekiantysis, trokštantis skleisti dvasingumą, mylintis kitus ir jaučiantis dvasinę emociją (dvasinė emocija), jis ar ji gali geriau pasiekti Dievo mintis ir pateikti išsamius atsakymus į klausimus apie dvasingumą ir dvasinę praktiką. Be to, visa satsange dalyvaujanti siekiančiųjų grupė kartu sužino apie perspektyvas, kurias reikėtų turėti, kai susiduriama su tais dvasingumo klausimais. Jei į šiuos klausimus neatsakoma, gali kilti abejonių, kurios stabdo pastangas, o kai kuriais atvejais gali visiškai sužlugdyti dvasinę praktiką. Dalyvaudami satsange kai kurie siekiantieji taip pat buvo maloniai nustebinti, kai į neatsakytus klausimus, kurie jiems sukosi galvoje, buvo atsakyta satsango metu, jiems net neužduodant klausimo. Dėl to, kad žmogus stengiasi lankyti satsangą, Dievas padeda ieškančiajam, atsakydamas į klausimus, kurie jau kurį laiką kirbėjo jo galvoje.
3. Satsangas padeda įkrauti “dvasines baterijas”
Šiandieniniame pasaulyje daugiau dėmesio skiriama materializmui ir mažiau – dvasingumui. Kai visuomenė mažiau dėmesio skiria Dvasingumui, aplinkoje pradeda kauptis dvasinė netvarka. Tai vadinama dvasine tarša, o tai reiškia, kad visuomenėje ir aplinkoje daugėja Raja ir Tama subtiliųjų komponentų. Ši dvasinė tarša išsekina mūsų dvasinę energiją ir savaitės pabaigoje mūsų “dvasinės baterijos” išsikrovusios. Dėl to jaučiamės išsekę ir tampa sunku net galvoti apie dvasinę praktiką. Dėl to galime prarasti entuziazmą atkakliai tęsti dvasinę praktiką.
Dalyvaudami satsange patiriame aukštesnio lygio dvasinį pozityvumą. Aplinka įkrauta Dieviškąja sąmone, o vyraujantis subtilusis komponentas yra satva. Šis dvasinis pozityvumas gali dar labiau išaugti, kai Satsange dalyvaujančių siekiančiųjų dvasinis lygis yra aukštesnis ir jei siekiantieji kartu su mokymosi nusiteikimu turi dvasinių emocijų. Kartais teigiamos energijos ir dievybės taip pat gali apdovanoti siekiančiuosius savo buvimu subtiliojoje satsango dalyje.
Po sunkios savaitės siekiantysis gali būti fiziškai, protiškai ir dvasiškai išsekęs. Tačiau dėl satsange esančios Dieviškosios sąmonės ir sattviktos (dvasinio tyrumo) jame dalyvaujantis siekiantysis pasikrauna dvasiniu pozityvumu ir įgyja entuziazmo tęsti ir atkakliai praktikuoti savo dvasinę veiklą.
Visi susirinkusieji prie laužo gauna ugnies šilumą. Panašiai ir visi, dalyvaujantys satsange, dvasiškai maitinasi kitų dvasine patirtimi. Kaip oras yra būtinas ugniai palaikyti, taip satsangas yra būtinas, kad paskatintų mus tęsti dvasinę praktiką.
“Grįžau namo labai pavargusi iš darbo ir nesijaučiau norinti dalyvauti “Skype” satsange su kitais SSRF siekiančiaisiais; tiesiog norėjau likti viena. Tačiau mano vyras primygtinai reikalavo, kad dalyvaučiau. Labai nenoriai sutikau dalyvauti satsange. Satsango viduryje buvau paprašyta pasidalyti dvasine patirtimi, su kuria susidūriau prieš savaitę. Dalijantis dvasine patirtimi, pabudo mano dvasinės emocijos. Mano akyse pasirodė dvasinių emocijų ir dėkingumo ašaros. Po to ėmiau jaustis labai lengva ir tarsi akimirksniu dingo dienos nuovargis.” – RG, Europa.
3.1 Internetiniai satsangai, rengiami telefonu ir naudojant balso konferencijų programinę įrangą, pvz., “Skype”
Teigiama satsango energija nepriklauso nuo to, ar visi yra toje pačioje fizinėje erdvėje. Net jei dalyvaujate satsange per konferencinį telefono ryšį ar internetu, vis tiek galite pasiekti Dievo energiją. Jei satsange dalyvaujantys siekiantieji turi dvasinių emocijų, tuomet Dievo energija satsange bus daug stipresnė.
The Spiritual Science Research Foundation (dvasinių mokslų tyrimų fondas) rengia internetinius satsangus siekiantiesiems visame pasaulyje per “Skype”. Nors siekiantieji į internetinį satsangą internetu susirenka iš skirtingų žemynų, satsango metu jie gali patirti Dieviškąją sąmonę, artumą ir vienybę su kitais dalyvaujančiais siekiančiaisiais.
Kai prisijungiau prie interneto, kad galėčiau dalyvauti Šiaurės Amerikos “Skype” satsange, pamačiau, kad nepažįstu nė vieno dalyvio. Iš pradžių tylėjau ir tiesiog klausiausi kitų. Satsango vedėja buvo šilta ir draugiška, mane sujaudino, kad ji nuolat stengėsi užmegzti ryšį su manimi ir kitais siekiančiaisiais. Kai kiti dalyviai pradėjo laisvai dalytis savo dvasinės praktikos kliūtimis, pajutau, kad galiu su jais pasidalinti. Aš taip pat pasidalinau viena savo patirtimi, kurią patyriau pradėjusi kartoti Dievo vardą. Kai priartėjome prie satsango pabaigos, pajutau, kad visus juos pažįstu ir kad mus visus sieja dvasingumas. Buvau dėkinga Dievui už šią patirtį, nes žemiškajame gyvenime paprastai taip neatsitinka. – Christie Leung, Kanada.
4. Per satsangą mes gauname motyvacijos atkakliai tęsti savo dvasinę kelionę
”Kartą buvau nusiminęs, nes jaučiau, kad mano dvasinė praktika nesiseka. Nuoširdžiai meldžiau Dievą, kad jis man padėtų ir būtų su manimi. Tuo metu pajutau balsą, sakantį: “Aš visada esu su tavimi.” Tada paprašiau Dievo: “Noriu tave pamatyti”. Tada Jis tarė: “Tik pažvelk pro langą, netrukus mane pamatysi. Aš tiesiog žiūrėjau pro langą ir laukiau, bet atrodė, kad nieko nevyksta. Tada vėl paklausiau ir Dievas pasakė, kad pamažu pasirodys jo pavidalas. Tada staiga iš niekur nieko pasirodė dviguba vaivorykštė. Tada Dievas pasakė, kad Aš atėjau susitikti su tavimi vaivorykštės pavidalu. Mano dvasinis jausmas buvo pažadintas ir jis dar ilgai išliko. Net ir šiandien, kai pagalvoju apie patirtą dvasinį išgyvenimą, jaučiuosi užtikrintas ir ramus.
Kai per satsangą Melburne pasidalinau šia dvasine patirtimi su kitais siekiančiaisiais, pajutome, kaip pabudo mūsų dvasinis jausmas, ir visi pajutome ramybę bei įsitikinimą, kad Dievas išklauso mūsų maldas”. -Shweta Clarke, Melburnas, Australija.
Vienintelė valiuta dvasinei pažangai pasiekti yra tikėjimas. Vaizdžiai tariant, JAV valiuta yra JAV doleris, o Europos Sąjungoje – euras. Norint ką nors nusipirkti JAV, pravers tik JAV doleriai. Panašiai ir dvasinei pažangai pasiekti būtinas stiprus tikėjimas. Paprastai mes tikime savo banko sąskaitos likučiu, nes iš jos galime pasiimti pinigų pagal savo poreikius. Lygiai taip pat ir kalbant apie dvasingumą bei dvasinę pažangą turėtume dar labiau tikėti Dievu ir dvasine praktika.
5. Meilės kitiems ugdymas
“Esu vadybos studentas. Pastaruosius trejus su puse metų užsiimu dvasine praktika, kaip patarė SSRF. Man labai pasisekė, nes kassavaitinis satsangas man labai padėjo. Prieš pradėdamas lankyti satsangą buvau labai emocionalus ir pavydėjau kitiems. Nuo tada, kai pradėjau lankyti satsangus, man norisi dalytis visų laime ir liūdesiu, taip pat norisi girti žmones, kurie pasiekia savo tikslų savo srityse. Neseniai mano draugė paklausė, kaip sugebu galvoti apie kitus, net kai esu sunkioje situacijoje. Tada supratau, kad dėl dvasinės praktikos ir dalyvavimo satsanguose labai pasikeičiau”. – Siekiantysis.
6. Apibendrinant
Dvasingumas yra patirties mokslas. Geriausias būdas siekiančiajam suprasti satsango naudą – stebėti savo dvasinę praktiką ir tai, kaip jis jaučiasi prieš satsangą ir po jo. Reguliariai lankydami satsangą, mes tampame stipresni savo dvasinėje praktikoje. Dėl to stiprėja ir mūsų įsitikinimas, kad turime suvokti Dievą, o tai yra pagrindinis dvasinis gyvenimo tikslas.
Dvasinių mokslų tyrimų fondas (The Spiritual Science Research Foundation) visame pasaulyje rengia satsangus, kuriems vadovauja siekiantieji, kasdien praktikuojantys dvasingumą. Satsangų laiką rasite mūsų renginių kalendoriaus (renginių kalendorius) puslapyje.