Gyvenimo tikrovė
Dvasiniai tyrimai parodė, kad visame pasaulyje vidutinis žmogus tik 30 proc. laiko yra laimingas, o 40 proc. laiko – nelaimingas. Likusius 30 % laiko žmogus yra neutralioje būsenoje, kai nepatiria nei laimės, nei nelaimės. Pavyzdžiui, kai žmogus eina keliu arba atlieka kokią nors kasdienę užduotį ir negalvoja apie laimę ar nelaimę.
Vienas iš veiksnių, prisidedančių prie šios dilemos, kad mūsų gyvenime daugėja nelaimingumo, yra mūsų švietimo sistema. Ši sistema sukurta taip, kad mokiniai būtų mokomi įvairiausių dalykų, tačiau į jos mokymo programą neįtrauktas ilgalaikės laimės dalykas. Formaliai nesame mokomi, kaip būti laimingiems, nepaisant situacijos, su kuria galime susidurti gyvenime.
Gali būti, kad džentelmenas su įspūdinga vizitine kortele jaučiasi prislėgtas ir galvoja apie savižudybę, jei patirtų kokių nors finansinių nuostolių. Tai gali būti moteris, kuriai darbovietėje plojama už didžiulį indėlį į organizacijos augimą, bet kuri kenčia nuo sutuoktinio, kuris ją menkina ir naudojasi tuo, kad ji jaučiasi emociškai nesaugi.
Žmogus sunkiai mokosi ir laiko daugybę egzaminų, kad įgytų geresnį startą gyvenime, gautų puikų darbą, kuris užtikrintų patogų gyvenimo būdą ir padėtų pasiekti laimę.
Bet ar teisinga kryptimi? Ar tikrai darbas užtikrina, kad būsime laimingi? Ar buvimas šeimos žmogumi visada užtikrina, kad būsime laimingi? Kad ir kaip žmonės norėtų būti laimingi, pastebime, kad nelaimė kamuoja tiek neišsilavinusius, tiek išsilavinusius žmones. Taigi galbūt mums reikia ieškoti naujų kelių, kurie suteiktų mums nuolatinės laimės, nepriklausomai nuo mūsų pasaulinės padėties.
Dabar kai kurie iš jūsų gali pagalvoti: “Nemanau, kad tai skirta man, nes aš apskritai esu laimingas žmogus.”
Tokiam žmogui norėtume pasakyti, kad šie straipsniai skirti jums dėl šių trijų priežasčių :
- Gyvenimas nuolat kinta. Negalite garantuoti, kad visi jūsų gyvenimo aspektai išliks pastovūs ir nekintantys, pavyzdžiui, jūsų darbo, finansinė, šeimos ir santykių padėtis.
- Turite išmokti išsiugdyti techniką, kuri leistų sukaupti dideles vidinės stiprybės atsargas, kad galėtumėte atlaikyti blogus laikus, nes niekada nežinai, kada gyvenime pasuksi už kampo ir susidursi su ne itin malonia gyvenimo situacija.
- Yra toks posakis: “Nelaukite, kol ištrokšite, verčiau iškaskite šulinį iš anksto, kad ištroškę turėtumėte vandens atsigerti”.